Medya

Latin Amerika’da Engin Akyürek’ten sonra Akın Akınözü rüzgarı!

Şu sıralar 2. sezonu ile atv ekranlarında yayınlanmaya devam eden Hercai dizisi, bir yandan da yurdışına satılmaya devam ediyor. Daha önce Özbekistan’a satılan ve ülkenin en çok izlenen yapımları arasına giren Hercai, bu kez  Latin Amerika bölgesinde Şili dahil 9 ülkeye daha satıldı.


Hercai‘yi ekrana getiren ilk ülke Şili oldu. Şili‘de yayın hayatını sürdüren TVN kanalı diziyi yayınlamaya başladı. Prime Time’da yayınlanan ilk bölümü ile  %10,1 reyting alan Hercai, Şili’de en çok izlenen dizi olmayı başardı. Rakiplerini geride bırakan dizinin ilk bölümde yer alan salıncak sahnesinden etkilenen kanal, TVN‘nin bahçesine “Hercai Salıncağı” kurdu.

Öte yandan oynadığı dizilerle Latin Amerika‘da geniş bir hayran kitlesine ulaşan Engin Akyürek‘in ardından Akın Akınözü de Latin Amerika ülkelerinde popüler olmaya başladı. Ünü ülke sınırlarını aşan Engin Akyürek, Latin Amerika‘da en çok takip edilen yabancı oyuncular arasında yer alıyor. Hatta orada bulunan ülkelerde erkeklerin berber salonlarına Engin Akyürek‘in fotoğrafı ile gittiği ve onun tarzını taklit ettiği konuşuluyor.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu