Yaşam

İŞTE ANKARA KATLİAMINDAKİ CANLI BOMBALARIN KİMLİKLERİ!.

Ankara'da 97 kişinin hayatını kaybettiği katliamı gerçekleştiren canlı bombaların kimlikleri tespit edildi.


 

Kanal D Ana Haber'de konuşan Doğan TV Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Ankara'yı kana bulayan bombalı saldırıyı gerçekleştiren 2 canlı bombanın kimliklerinin belirlendiğini söyledi. Yetkililerin isimleri bildiği ancak çok karmaşık ilişkilerin olduğundan dolayı isimlerin açıklanmadığını söyledi. Kimliği belirlenen canlı bombaların talimatları nereden aldığı da belirlenmeye çalışılıyor.

 

HÜCRE EVİNDE KALMIŞLAR, ALANA ÇANTAYLA GELMİŞLER

Sputnik Türkiye muhabiri Hikmet Durgun da 2 canlı bombanın IŞİD üyesi olduğunu, alana bomba yüklü çantayla geldiğini ve Ankara'da hücre evinde kaldığını duyurdu.

 

DAVUTOĞLU DA IŞİD'İ İŞARET ETMİŞTİ

Öte yandan haberler.com'da yer alan habere göre Başbakan Ahmet Davutoğlu da saldırının failleriyle ilgili "İki canlı bombanın, nasıl o meydana gelmiş, bombayı nasıl taşımış olabilecekleriyle ilgili bir tespite ulaşıldı. Bir isme çok yaklaşıldı. Yaklaşılan isim bir örgütü işaret ediyor. Bazı genel istihbaratlar var. DEAŞ'ın 'ölümsüzler' adını verdikleri timleri hazırladıklarına yönelik. PKK'nın bazı hazırlıkları yaptığına yönelik. Türkiye seçim kampanyası yürütüyor. Hepimiz onlarca yerde miting yapıyoruz. Şu anda Türkiye'de kitlelerin yoğun olarak bir araya geldiği onlarca yüzlerce faaliyet var. Türkiye'nin riske açık faaliyet alanı var şu anda. Zaaf ve ihmal nerede varsa gerekli değerlendirmeler yapılır, adımlar atılır. İlk adım yaraları sarmaktı." demişti.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu