İBRAHİM TATLISES 10 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEMEYE MAHKUM OLDU - Magazinn.com
Hoşgeldiniz, Bugün 21.08.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
En Sıcak Haberler

İBRAHİM TATLISES 10 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEMEYE MAHKUM OLDU

İBRAHİM TATLISES 10 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEMEYE MAHKUM OLDU
Habere Puan Ver : (6/10)
17 Temmuz 2018, 17:57

MESAM davası nedeniyle attığı tweet'ler başına iş açmıştı!..

İstanbul Adliyesinde görev yapan hakim Habibe Aslan ve avukat kızı Aslı Aslan'a iftira attığı iddiasıyla 4 yıla kadar hapis cezasıyla yargılandığı davadan beraat eden İbrahim Tatlıses, hukukçu anne-kıza 5’er bin TL’den 10 bin TL manevi tazminat ödemeye mahkum oldu.

 

NE OLMUŞTU?

Tatlıses,  MESAM'ın danışman hukukçusu avukat Aslı Aslan'ın, 3. Fikri Sinai Hukuk Mahkemesi Hakimi Habibe Aslan'ın kızı olması nedeniyle karar verildiğini iddia etti. Tatlıses attığı 3 tweet'te şu iddialarda bulunmuştu:

 

"Durdurma kararı aldık. Alabilirler neden alamasınlar ki? Fikri Sınai Mahkemesinden almışlar. Fikri Sınai Hakimi Habibe Aslan. Kızı da MESAMın avukatı Aslı Aslan. Nasıl almasınlar ortada bir kurul kararı var nedir bu başkan artık biz sizi istemiyoruz. Gidin, Yeteeeer!! Yani tüm müzik insanları adına diyorum ki usta, yedik kaz etinden doyduk lezzetinden. Artık bu ülkede hatırla gönülle yapılan işler bitti."

 

Hakim Habibe Aslan, Tatlıses'e hakimlik ve insani değerlerini, kişiliğini, tarafsızlığını ve adilliğini tartışmaya açarak kendisine iftira attığı iddiasıyla şikayetçi oldu. Hakim Habibe Aslan kendisi ve kızı için de 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

 

Tatlıses, hakkında 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davadan geçtiğimiz yıl beraat etti. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen tazminat davasının önceki gün görülen duruşmasında ise mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme İbrahim Tatlıses’in hukukçu anne-kıza 5’er bin TL’den toplam 10 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi. 
Bu haber 19617 defa okundu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.