Hoşgeldiniz, Bugün 20.06.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
En Sıcak Haberler

FİDEL CASTRO'NUN VASİYETİ 'YAKIN BENİ'!.. DEFNEDİLMEYECEK!..

FİDEL CASTRO'NUN VASİYETİ 'YAKIN BENİ'!.. DEFNEDİLMEYECEK!..
Habere Puan Ver : (9/10)
26 Kasım 2016, 17:37

Ölüm saati: 22.29...

Fidel Castro'nun ölüm haberini Küba Devlet Televizyonu duyurdu. Küba Devlet Başkanı Raul Castro, devlet televizyonundan yaptığı açıklamada abisi Fidel Castro'nun yaşamını yitirdiğini açıkladı. Küba'yı yeniden halkına veren lider olarak tanınan Castro, 1976 - 2008 yılları arasında devlet başkanı olarak Küba'yı yönetmişti.

 

DEFNEDİLMEYECEK

Kardeşi Raul Castro, Fidel Castro'nun naaşının kendi isteği üzerine yakılacağını ve bugün naaşın krematoryuma gönderileceğini duyurdu.

 

ÖLÜM SAATİ 22.29

Küba Devlet Başkanı Raul Castro televizyondan yaptığı açıklamada "Küba Devrimi'nin başkomutanı bu akşam (Cuma) saat 22.29'da vefat etti" dedi.

 

KOMÜNİST PARTİ'NİN KONGRESİNDE YAKINDA ÖLECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

55 yıl önce gerçekleşen Küba devriminin lideri 90 yaşındaki Fidel Castro, yıllar sonra ilk kez Nisan ayında bir konuşma yapmış ve Komünist Parti'nin kongresinde yakında öleceğini söyleyip, partililerden inandığı ideallere sahip çıkmalarını istemişti. Castro, "Yakında 90 yaşında olacağım. Yakında ben de diğer önderler gibi gideceğim. Elbette hepimizin zamanı gelecek. Ancak Kübalı komünistlerin idealleri, inançları bu dünya için, insanlık için fayda sağlamaya devam edecek. Bu idealler için savaşmaya devam etmeliyiz" diye konuşmuştu. (Yeni Akit)
Bu haber 1552 defa okundu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.