Hoşgeldiniz, Bugün 24.05.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
En Sıcak Haberler

DÜNYANIN EN BÜYÜK PAZARINDA TÜRK FİLMLERİ TANITILIYOR

DÜNYANIN EN BÜYÜK PAZARINDA TÜRK FİLMLERİ TANITILIYOR
Habere Puan Ver : (8/10)
08 Kasım 2016, 05:44

Tüm dünyadaki sinema pazarlarına açılmak için çalışmalara başladılar...

Geçtigimiz yıllarda Amerikan Film Markete katılan ekip neredeyse tüm Dünya ülkelerinin standları olmasına rağmen Türkiye standı bu sene 'Neden Amerika'da olmasın?' diyerek Amerika Los Angeles'te 80 Ülkenin katıldığı AFM (Amerikan Film Market)e katılıyorlar.

Bu yıl 02.11.2016 - 09.11.2016 tarihlerinde Amerika Los Angeles, Santa Monica şehrinde yapılıcak olan film markette Türk filmlerini tüm dünya ülkelerine tanıtmak, satmak ve pazarlamak ve Türk sinemasını tanıtmak için orada olacaklar.

Kendi filmleri Yazz filmi ve Nur Türkşen'in yapımcılığında olan başrol oyuncusu Hakan Türkşen'in oynadığı Meleklerin Mucizesi filmi ve Beni de Götür filmleri, bu yıl bir çok festivalden ödül alan ve bu yıl Amerika'daki Oscar ödüllerine Türkiye'den aday olan Kalandar Soğuğu filmi, Ragga Oktay'ın oynadığı Mc Dandik filmi, Hasan Kaçan'ın oynadığı Sürgün İnek, yılların ünlü yönetmeni Yılmaz Atadeniz imzalı İkimize Bir Dünya ve diğer filmleri, Ufuk Özkan'ın oynadığı Süpürrr, Figüran filmi, Öğrenci İşleri, Mint Yapım a ait olan Pamuk Prens, Mandıra Filozofu 1, Mandıra Filozofu 2, Merdiven Baba, Antalya film festivaline katılan Emre Altuğ'un başrolde oynadığı Mezarcı filmi, Yüksel Aksu yönetmenliğinde yapılan Dondurmam Gaymak, Ömer Uğur'un yönetmenliğinde çekilen Guruldayan Kalpler, Antalya film festivalinde gösterilen ve bol ödüller alan kadın cinayetlerine dikkat çeken Yağmurlarda Yıkansam, Antalya film festivalinden bol ödüllerle dönen Babamın Kanatları filmi, Rüzgarın Hatıraları, Beyaz Balina, Eşref Paşalılar, Nene Hatun, Belçika Türk yapımı Gizli Yüzler, Son bir dans, Vesvese gibi filmler yer alacak.

Ayni zamanda Hollywood'da bir çok başarılı filme imza atmış ve Brad Pitt'in oynadığı Troy filminin 2.cisini çeken ünlu Türk yönetmen Tekin Girgin ile bir araya gelerek yeni yapılacak Hollywood -Türkiye ortak projeleri için çalışmalara başladılar.

"Şu an için ilgi çok güzel. Özellikle Çin, Amerika, Hindistan, Japonya'dan çok talep var ve çok yoğun ve güzel geçiyor. Ülkemizi, Türkiye'yi, Türk filmlerini tanıtmaktan çok memnunuz. Özellikle Amerikalılar Türkiye için farklı bakıyorlar ve tanıyorlar aslında daha çok film tanıtmaktan önce bir 10 dakika ülkemizi tanıtmakla, anlatmakla geçiyor" diyorlar.

Güzel haberlerle ülkemize dönmek için çok heyecanlılar...


 
Bu haber 2401 defa okundu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.