Hoşgeldiniz, Bugün 24.09.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
En Sıcak Haberler

DOĞAN MEDYA GRUBUNUN SATIŞIYLA İLGİLİ İLK AÇIKLAMA

DOĞAN MEDYA GRUBUNUN SATIŞIYLA İLGİLİ İLK AÇIKLAMA
Habere Puan Ver : (9/10)
21 Mart 2018, 18:01

Medya dünyasının gelmiş geçmiş en büyük satışının perde arkası...

Doğan Medya Grubu bünyesindeki tüm yayın organları ve medya dağıtım şirketi Yaysat satıldı.

 

İddiaya göre Doğan Medya Grubu içindeki Hürriyet ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN Türk televizyonları başta olmak üzere tüm gazete, dergi ve televizyonlar ile dağıtım şirketi YAYSAT, 1 milyar 250 milyon dolar karşılığında Demirören Medya Grubu'na satıldı.

 

Bir süredir görüşmeler sürüyordu ama Aydın Doğan için "Kanal D ve Hürriyet'i asla satmaz" deniliyordu! Ne var ki, olmaz denilen şey oldu ve yüz yılın medya satışı gerçekleşti!

 

İŞTE İLK AÇIKLAMA

Reuters'ın sorusunu yanıtlayan üst düzey bir yetkili, "Doğan Medya Grubu'nu almak için görüşme yürütülüyordu. Belli aşamaya gelindi ve satın alma konusunda anlaşmaya varıldı. Doğan Grubu'nun bu akşam saatlerinde KAP'a açıklama yapması bekleniyor," dedi.

 

Hürriyet grubundan bir yetkili de, "(Doğan Grubu yetkilileri) satışa ilişkin çalışanlara bilgi verildi. Satış işlemine dair KAP'a detaylı açıklama bugün yapılacak. Verilen bilgiye göre, Demirören, Doğan Grubu'nun medya şirketlerini aldı," diye konuştu.

 

Demirören Grubu Enerji, Sanayi, Turizm, Konut Projeleri, AVM, Liman işletmeciliği ve medya gibi alanlarda faaliyet yürütürken, 2011 yılında Doğan grubundan Milliyet ve Vatan gazetesini satın almıştı. 
Bu haber 7902 defa okundu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.