Medya

Çukur’dan Neslican Tay’a anlamlı veda!

Ekranların fenomen dizisi Çukur, yeni sezona geçtiğimiz haftalarda merhaba demişti.  Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil ve Ercan Kesal’ın başrolünde yer aldığı dizinin kadrosuna Ayça Ayşin Turan, Salih Kalyon, Damla Sönmez, Meral Çetinkaya ve Nur Sürer gibi isimler katılmıştı. Kaldığı yerden hız kesmeden devam eden Çukur, önceki akşam 3. sezonun ikinci bölümüyle ekranlardaydı.


NESLİCAN TAY ÇUKUR’UN DUVARLARINDA YER ALDI

Yayınlandığı ilk dönemlerden beri toplumsal olayları Çukur’un duvarlarına taşıyan yapımda bu kez Neslican Tay unutulmadı. 21 yaşında kanserden hayatını kaybeden Neslican Tay’ın adı Çukur’un duvarlarına yazıldı. Daha önce 3 kez kansere yakalanan genç kız, dördüncü kez yakalandığı kanserden kurtulamamış ve hayatını kaybetmişti. 2018 yılında kanser yüzünden tek bacağını kaybeden Naslican, mücadeleci tavrı ile sosyal medyada yüz binlerce kişinin takip ettiği bir figür haline gelmişti. Kanserle mücadelenin sembol ismi olan Tay, “Yaşamak istiyorum” sözleriyle hafızalara kazınmıştı. Genç kızın ölümü bütün Türkiye’yi yasa boğmuştu. Neslican önceki gün doğup büyüdüğü Rize’de toprağa verildi.

Çukur dizisi de Neslican Tay’a kendine özgü bir şekilde veda etti. Dizide Neslican’ın adı şu duvar yazısı ile geçirildi:

Toplumsal olaylara hassasiyetiyle bilinen dizi ve ekibi, geçtiğimiz dönem sezon finalini bir gala ile taçlandırmıştı. Bütün ekibin katıldığı ve basının yoğun ilgi gösterdiği galanın biletleri satışa çıkarıldığı günlerde tükenmişti. Galanın tüm geliri Kansersiz Yaşam Derneği’ne bağışlanmıştı.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu