COŞKUN SABAH: MESAM'DA ADALET İSTİYORUZ - Magazinn.com
Hoşgeldiniz, Bugün 18.08.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
En Sıcak Haberler

COŞKUN SABAH: MESAM'DA ADALET İSTİYORUZ

 COŞKUN SABAH: MESAM'DA ADALET İSTİYORUZ
Habere Puan Ver : (8/10)
12 Haziran 2018, 18:07

VİDEO HABER - MESAM'ın eski geçici yönetim kurulu üyelerinden Coşkun Sabah açıklama yaptı...

MESAM'da yapılacak seçime saatler kala ihraç edilen Arif Sağ ve ekibi daha sonra yapılan oylamayla birlikte Mesam'a geri alınmıştı.
 
Bu durum üzerine açıklamalarda bulunan Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği'nin (MESAM) eski geçici yönetim kurulu üyeleri açıklama yaptı.
 
Coşkun Sabah, MESAM'ın ısrarla siyasi bir ortama çekilmek istendiğinin altını çizerek, "Biz buna şiddetle karşıyız. MESAM'da siyaset yoktur. MESAM'da parti ayrımı, dil, din, mezhep ayrımı yoktur. Bunu üstüne basa basa söylüyoruz ve bundan çok rahatsızız" dedi.
 
Genel Kurul toplantısı sırasında MESAM'dan daha önce ihraç edilen üyelerin genel kurul oylamasıyla kurulun olduğu salona alındığını ifade eden Sabah, şöyle devam etti:
 
"Biz bu süreci hukukçularımıza danıştık. Şaşırdığımız ve beklemediğimiz bir olaydı. 2 hukukçumuzdan aldığımız kesin yanıt şudur ki 'Haysiyet kurulu tarafından ihraç edilen üyeler, sadece ve sadece yargı yoluyla tekrar üyeliğe dönebilirler' Yani yargı süreci başlar, yargı sonuçlanır, hakim kararını açıklar, ya MESAM üyeliğine dönmüştür ya da ihraç süresi devam eder. Biz de bu durum karşısında kurulda salonu terk etme kararı aldık ve uyguladık. Bu olay gerçekten tartışmasız bir ihlaldir."
 
Bu haber 7378 defa okundu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.