Hoşgeldiniz, Bugün 22.05.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
En Sıcak Haberler

ÇAĞLA ŞIKEL, EROL KÖSE'YE AÇTIĞI O DAVAYI KAYBETTİ

ÇAĞLA ŞIKEL, EROL KÖSE'YE AÇTIĞI O DAVAYI KAYBETTİ
Habere Puan Ver : (9/10)
04 Kasım 2016, 06:30

Şıkel, canlı yayında yaşadığı talihsizlik için “Kurgu” diyen Erol Köse’ye açtığı tazminat davasını kaybetti.

Şıkel, görüntüyü mozaiksiz yayımlayan Doğan Gazetecilik’e açtığı davayı kazanmıştı... Sabah'tan Ali Oktay'ın haberine göre canlı yayında kaza sonucu görünen göğsünü mozaiksiz yayımlayan Doğan Gazetecilik AŞ'ye açtığı davayı kazanan Çağla Şıkel, bu kazanın reyting amaçlı bir kurgu olduğunu iddia eden Erol Köse'ye açtığı davayı ise kaybetti.

Oyuncu-model Şıkel, şarkıcı Alişan'la birlikte sunduğu 'Her Şey Dahil' adlı programın 19 Eylül 2014 tarihli bölümünde bir kaza yaşadı. Diğer sunucuyla dans ederken elbisesinin bir askısı düştü ve göğsü göründü.
 

Şıkel, o fotoğrafı mozaiksiz yayımlayan Doğan Gazetecilik AŞ'ye 200 bin liralık manevi tazminat davası açtı ve 10 bin lira tazminat kazandı.


İddiaya göre; Şıkel'in başına gelen olay, 30 Eylül 2014'te Erol Köse tarafından "Bu bir kurgudur. Programın PR'dır. Herkesin reytinge ihtiyacı var" diye yorumlandı.

Şıkel'in avukatı ise "Şıkel'in bu görüntüyü vermek yönünde bir kasıt ve iradesi yoktur. Köse'nin açıklamaları, Şıkel'in kişilik haklarına saldırı niteliği taşıdığı için 20 bin lira manevi tazminat talep ediyoruz" dedi.

Erol Köse'nin avukatı ise "Şıkel canlı yayında canlı yayın kazası olabilme ihtimalini düşünmek zorundadır. Buna göre giyinmek ve frikik vermemek için dikkatli davranmak zorundadır. Kendi hareketleriyle göğsünün açılmasına neden olduğuna göre, önlem almaması nedeniyle zaten kastı mevcuttur. Köse'nin, Şıkel'in kişilik haklarına saldırıyla ilgili bir kastı olmadığından davanın reddini istiyoruz" diye cevapladı.

Davanın karar duruşmasına Çağla Şıkel'in avukatı katılmadı. Köse'nin avukatı da mahkemeye sunulan delillerin Köse'yle ilgili olmadığını, Şıkel'in görüntülerini yayımlayan kuruluşlarla ilgili olduğunu belirtti. Mahkeme Şıkel'in açtığı tazminat davasını reddetti.
Bu haber 3184 defa okundu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.