Kültür ve Sanat

Atatürk’ün Bandırma Vapuru’ndaki mücadelesi beyaz perdede!

Halit Ergenç yüne ses getirecek bir proje ile hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Atatürk’ün kahramanlık destanlarından birini konu edecek film için yapımcılar yine onun kapısını çaldı! Ergenç’in teklifi kabul ettiği öğrenildi.


2010 yılında vizyona giren ‘Dersimiz Atatürk’ filminde başrol oynayan Halit Ergenç’in, bir kez daha Atatürk’ü canlandırmak için kolları sıvadığı öğrenildi. Şayet, son anda bir değişiklik olmazsa tecrübeli oyuncu, yönetmeliğini Abdullah Oğuz’un üstleneceği ‘İlk Adım: 1919’ filminde “Atatürk” rolünde izleyici karşısına çıkacak.

9 yıl önce “Dersimiz Atatürk”de başrol oyuncusu olarak oynayan Halit Ergenç, aradan geçen uzunca bir sürenin ardından yeniden Mustafa Kemal Atatürk rolüne bürünmeye hazırlanıyor. “İlk Adım: 1919”da filminin çekimleri kısa süre sonra başlayacak.

MUSTAFA KEMAL’İN BANDIRMA VAPURU’NDAKİ KAHRAMANLIK MÜCADELESİ ANLATILACAK!
Film, Milli Mücadele’nin 100’üncü yıl dönümünü temsilen toprakları işgal altındaki Türk halkının son umudu olan Bandırma Vapuru’ndaki Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının mücadelelerini beyaz perdeye taşıyacak.

BUGÜNE KADARKİ EN YÜKSEK BÜTÇELİ ATATÜRK FİLMİ OLACAK!
Proje için ön hazırlıklar da tamamlandı. Yapım ekibinden alınan bilgilere göre; 1974 yapımı bir tanker, Tuzla’daki tersanede Bandırma Vapuru’nun bire bir kopyası olacak şekilde yenilendi. Ayrıca, Saltanat Vagonu Sirkeci Garı’nda tasarlanıp çekimlerin yapılacağı Beykoz Kundura Fabrikası’na taşındı. İç mekanlar için ayrıca aynı platoda dekorlar hazırlandı. “İlk Adım: 1919”un şimdiye dek çekilmiş en büyük bütçeli Atatürk filmi olacağı konuşuluyor.

SON PROJESİ ‘VATANIM SENSİN’ İLGİYLE İZLENMİŞTİ!
Halit Ergenç, dönem film ve dizilerine hiç de yabancı değil. Başrolünde oynadığı “Muhteşem Yüzyıl”, Türkiye’de ve onlarca ülkede izlenme rekorları kırdı.

ATATÜRK’ÜN SİLAH ARKADAŞINI CANLANDIRMIŞTI!
Ergenç, en son başrolü eşi Bergüzar Korel’le paylaştığı ve Kanal D’de ekrana gelen ‘Vatanım Sensin’ dizisinde izleyici karşısına çıktı. Vatanım Sensin, 1919 yılında Milli Mücadele döneminde geçiyordu. Kanal D’nin izlenme rekorları kıran ve iki sezon devam eden dizisinde Ergenç, Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı Albay Cevdet rolüyle izleyici karşısına çıkmıştı.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu